Rozhovor s Milenou Vyparinovou - MISS ORIENT 2010

Zajímá Vás, kdo je vítězka letošní soutěže MISS ORIENT? Jak žije, co má ráda a jak se dostala k orientálnímu tanci? Potom čtěte dál. Přinášíme Vám článek o tom, co jsme se dozvěděli v rozhovoru s Milenou Vyparinovou, která si 6.11.2010 vytancovala korunku.

Milena je bezpochyby šťastná žena. Nejen, že letos získala korunku pro nejlepší amatérskou orientální tanečnici, ale může se pochlubit také dvěma krásnými dětmi a sedmnáctiletým spokojeným manželstvím. Mileně je 37 let a je povoláním fyzioterapeutka. Momentálně je doma s prvňáčkem Danečkem a čtyřletou Leonkou.

Mileno, pověz nám, zbývá Ti čas i na nějaké další koníčky kromě orientálního tance? Co ještě ráda děláš?
"Kromě orientálního tance, kterému se věnuji nejvíce, mě ještě baví šití a pečení netradičních dortů."

Jak jsi se dostala k orientálnímu tanci? Kdo Tě k němu přivedl?
"Od dětství jsem postupně vystřídala různé styly tanců: moderní, výrazový, balet, gymnastiku, aerobic a nejdéle (10 let) společenský, který jsem tančila s manželem. Po druhém porodu jsem se chtěla vrátit ke společenskému tanci, ale manžel má časově náročnou práci. S kamarádkou jsme se rozhodly vyzkoušet orientální tanec. Postupně se mi dostal pod kůži a zůstala jsem u něj až doteď."

Proč jsi zvolila zrovna orientální tanec a ne nějaký jiný?
"Byla jsem nespokojená se svojí váhou i postavou. Chodila jsem na aerobic, ale měla jsem problémy to "udýchat". Z různých zdrojů jsem se dozvěděla, že orientální tanec je výborný na formování postavy a není náročný na fyzičku. Teď to mohu potvrdit, jak se mi postava začala měnit k lepšímu, více jsem se sama sobě líbila, opět jsem získala sebevědomí a připadala si žensky. Při orientálním tanci cítím radost, zapomenu na všední starosti s dětmi a hlavně k tanci nepotřebuji partnera."

Vystoupení finalistek MISS ORIENT 2010 na finálovém večeru - Milena je druhá zprava


Podporuje Tě rodina v tancování? Co doma říkají na tento Tvůj specifický koníček?

"Doma mají pro můj velký koníček pochopení a moc mě podporují. Manžel mi hodně fandí. S hlídáním dětí mi pomáhá i moje maminka. Bez jejich pomoci by to asi moc nešlo."


Jaký styl orientálního tance máš nejraději?

"Nedá se říci, že bych měla vyhraněný styl tance, který by se mi líbil. Stále objevuji hodně nového. Je pravda, že některé styly mě baví více, ale je to i podle nálady."


Proč jsi se rozhodla přihlásit do soutěže MISS ORIENT?

"Ráda tančím, skládám choreografie, získávám nové zkušenosti, ráda se předvádím a tato soutěž byla dobrou příležitostí skloubit vše a ještě navíc změřit síly s dalšími tanečnicemi. Ostatně, vyzkoušet se má vše ;-)."


Co bylo v celé soutěži nejtěžší?

"Řekla bych, že nejtěžší byl výběr hudby a vytvoření choreografie na finálové sólo. Chtěla jsem, aby se hudba líbila obecenstvu i porotě, aby choreografie nenudila a udržela diváka ve stálém napětí, a přitom jsem mohla ukázat to nejlepší, co ve mě je."

Milena s ostatními vítězkami soutěže - zleva: MISS ORIENT sympatie večera – Pavlína Dlasková, 1.vice MISS ORIENT – Markéta Šunková, MISS ORIENT 2010 – Milena Vyparinová, 2.vice MISS ORIENT – Klára Mladá, MISS ORIENT Internet a čtenářů TV Pohoda - Michaela Kamarádová

Co bys poradila účastnicím dalšího ročníku?

"U tance nezapomínejte na výraz, věřte si a jděte do toho naplno už od základního kola. Postupem do finále totiž získáte možnost účastnit se velice užitečných seminářů v rámci soustředění finalistek."


Jaké byly Tvé pocity, když jsi se dozvěděla, že jsi dosáhla na metu nejvyšší?

"Štěstím mě tekly slzy a nešlo to zastavit. Bylo to nádherné. Přála bych každému, aby tento pocit mohl zažít."

Kam dál bys chtěla v tancování dojít?

"Jsem zatím na začátku a i nadále se chci v tanci zlepšovat a získávat nové zkušenosti, vystupovat a tím rozdávat radost z tance, tvořit nové choreografie a účastnit se tanečních soutěží doma i v zahraničí. Žádný konkrétní větší cíl jsem si zatím ještě nestanovila, ale brzy to napravím. :-)"


Mileno, děkujeme Ti za rozhovor a přejeme hodně úspěchů a radosti v tanci i v soukromém životě!


Váš Tanec.cz

Foto: Zdroj MISS ORIENT

Zobrazení: 727

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity Tanec.cz!

Přidejte se ke komunitě Tanec.cz.

Nejaktivnější členové 

Členové

© 2018   Created by __.   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby