Wellicious, oblečení pro drahocenný pocit pohody

Co je to Wellicious a jak vznikl?

Zakladatelkou značky Wellicious je matka dvou dětí a milovnice jógy Heike Schnell. Heike velmi ráda cestuje, zajímá se o zdravý životní styl, navštěvuje semináře jógy a welness studia po celém světě. V roce 2007 se rozhodla spojit své zkušenosti z managementu mezinárodních společností se zájmem o módu a založila Wellicious. Stalo se tak v londýnském Kensigntonu, kde firma dodnes sídlí a kde vznikají stále nové návrhy praktického a stylového oblečení na jógu a Pilates.

Na jakých základech Wellicious funguje?

Mezi nejdůležitější principy, ze kterých Wellicious vychází, patří respekt k životnímu prostředí, sociální uvědomění a etické principy. Firma má v této oblasti daná jasná a striktní pravidla, a podmínka, že její dodavatelé budou tato pravidla dodržovat, je pro ně naprosto zásadní. Pracuje pouze s výrobci, jejichž provoz splňuje ty nejpřísnější ekologické normy a u kterých nehrozí vznik novodobého otroctví nebo vykořisťování dětských zaměstnanců tak, jako tomu mnohdy je v textilních dílnách rozvojových zemí. Spolupráce se všemi partnery a dodavateli funguje na systému fair-trade, je tedy ohleduplná a férová nejen k zaměstnancům výroby a pěstitelům surovin, ale i k planetě Zemi. Zároveň firma každoročně věnuje 5% ze zisku na charitativní projekty v rozvojových zemích v současnosti konkrétně pro peruánské děti ulice.

Látky používané na výrobu textilu Wellicious jsou barvené pouze pigmenty s certifikací OEKO-Tex, která zaručuje, že tyto pigmenty nemají žádné negativní vlivy na pokožku ani životní prostředí. Základní složku látky na výrobu textilu tvoří Lyocell, poměrně drahá tkanina získávaná rozpouštěním celulózy, která je o mnoho měkčí a pružnější a přitom odolnější než bavlna. Díky vývoji na trhu již dávno neplatí, že pokud je něco fair trade a bio, bude to nevalné kvality a nejspíš nefunkční.

Pro koho je kolekce oblečení Wellicious určena?

Wellicious ocení nejen ženy, které vyžadují praktické a kvalitní oblečení na jógu či Pilates, ale i ty ženy, které se chtějí každý den cítit pohodlně v tom, co si oblékají. Ať jste žena unavená lacinými syntetickými materiály, nebo celebrita zvyklá na to nejluxusnější co je k dispozici, s Wellicious nešlápnete vedle. Lichotivé střihy topů a kalhot pomáhají maskovat nedokonalosti postavy. Neobvyklý střih okolo krku nechá vyniknout dekolt, prodloužená záda u topů a zvýšené sedy u kalhot nenechají vykouknout víc, než by měly. Topy Wellicious jsou vybaveny všitou podprsenkou a kalhoty mají na nohavicích praktické manžety, které zabraňují sklouzávání.

 

Při navrhování oblečení vychází Heike ze své vlastní zkušenosti a díky tomu je v její kolekci myšleno i na těhotné ženy. Díky používaným střihům v kombinaci s kvalitními materiály tedy padne většina kolekce i nastávajícím maminkám.

Oblečení Wellicious bylo původně prodáváno pouze v luxusním obchodním domě Harrod`s v Londýně nebo v lázeňských pobočkách hotelu Four Seasons, kam si je chodila nakupovat třeba i herečka Gwyneth Paltrow a topmodelka Erin O`connor.

 

Nyní je Vám však toto luxusní zboží daleko blíž- stačí navštívit některou prodejnu Tanečního Obchodu v Praze (Václavské náměstí 36 a Na Florenci 19) nebo rovnou náš e-shop a oblečení Wellicious sama vyzkoušet. Jakmile budete mít kalhoty nebo top jednou na sobě, už je nikdy nebudete chtít sundat. Wellicious opravdu je oblečení, vyrobené podle zásad etiky bez ztráty komfortu a vysoké kvality.

www.tanecniobchod.cz

Zobrazení: 1752

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity Tanec.cz!

Přidejte se ke komunitě Tanec.cz.

Nejaktivnější členové 

Členové

© 2018   Created by __.   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby