Co je Zumba?

Zumba je nový dynamický fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. Využívá základní kroky salsy, reggaetonu, merengue a cumbie (v pokročilejších hodinách se zapojí další prvky, např. břišních tanců či tanga). Zumba je založena na principu přerušovaného kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalou a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla.

Nemusíte se ale bát, že byste během lekce nestíhali! Aby se vám v Zumbě dařilo, nemusíte umět tancovat. Na hodinách se začíná nejprve s velmi jednoduchými sestavami, které se postupně doplňují o nové prvky, a zvládnout je tak může opravdu každý. Na lekci Zumby nepotřebujete mít žádné taneční či fitness zkušenosti, je navržena pro každého bez rozdílu věku, váhy či kondice.

Zumba je zábava! Při hodině propotíte veškeré oblečení, spálíte až 500 kalorií a přitom budete zářit úsměvem od ucha k uchu. Při hodině si totiž ani neuvědomíte, že cvičíte, nemusíte přemýšlet nad žádnými složitými kroky a budete se cítit jako na party. Zumba je úžasná pro mysl, tělo i duši. Po cvičení se nebude moci dočkat další lekce!

O zakladateli Zumby:

Zumba vznikla náhodou, když si v roce 1999 v Kolumbii Abterto Peréz alias Beto (dnes již známý lektor po celém světě, mimojiné choreograf známé zpěvačky Shakiry), zapomněl hudbu na svoji lekci tradičního aerobicu. Vyzkoušel tedy odučit hodinu při latinsko-americké hudbě, kterou měl zrovna v autě, přidal základní kroky svých oblíbených tanců a první lekce Zumby byla na světě!
Poté co se Beto přestěhoval do Spojených států, začal zde šířit svůj nový zábavný fitness program dál. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a dnes se se Zumba vyučuje nejen v USA, ale proniká i do Evropy. V současnosti je Beto kreativním ředitelem Zumba Fitness, LLC a dohlíží na certifikace instruktorů Zumby po celém světě.

Zumba je velká taneční party.

Zumba je zábavná!

Zumba je jiná!

Zumba je efektivní!

Skončete s nudou, přidejte se k Zumba fitness-party a vytancujte se z každodenních starostí!


A kdy že začínáme?

17.5. v Praze. Brněnské a další termíny přineseme co nevidět!!! Těšit se na Vás bude lektorka Simča

Pro ukázku si klepněte sem: watch?v=tm7DyRjtWRc


Článek pro Vás připravila Simča.

Zobrazení: 702

Přidat komentář

Chcete-li přidat komentář, musíte být členem komunity Tanec.cz!

Přidejte se ke komunitě Tanec.cz.

Komentář přidal(a) Marie Navrátilová dne 18.Leden.2010 v 23:19
Nevíte jestli se dají koupit videa zumba a tancovat doma?
Komentář přidal(a) Simik dne 10.Duben.2009 v 19:04
http://www.cnn.com/2008/HEALTH/diet.fitness/09/22/hm.zumba.dance.exercise/index.html
Komentář přidal(a) Martina dne 7.Duben.2009 v 10:28
Tady je další super Zumba video: http://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4&feature=related

Nejaktivnější členové 

Členové

© 2018   Created by __.   Využívá technologii

Odznaky  |  Oznámit problém  |  Podmínky služby